Sklep

waluta:
  • Dariusz Zieliński

    Inspiracją dla mnie jest przypadek, intrygujące kształty, których pełno w przyrodzie, plamy na różnych powierzchniach, rozlana woda. Obrazy w spękanym betonie lub asfalcie, swoją wielością linii dają materiał, z którego jak z puzzli można ułożyć/wybrać dowolny kształt. Czy jest on rzeczywiście w tej siatce spękań czy tylko w głowie patrzącego?

    Nie chcę być rzeźbiarzem jednej stylistyki, bo świat zadziwiających przypadków podsuwa wciąż nowe zestawienia kształtów.

    W części swoich prac staram się uchwycić delikatność, zwiewność, rozedrganie, ruch, a czasem podchodzę z innej strony i pojawiają się rzeźby, w których szukam zwartej i mocnej bryły. Staram się nie zamykać w jednym sposobie kształtowania postaci i szukam wciąż nowego sposobu odkształcania rzeczywistości.

    Jedne pomysły wynikają tylko z zabawy formą, a inne inspirowane są chęcią opowiedzenia fabularnej historii i czasem staje się ona nawet ważniejsza.

    Zajmuję się rzeźbą od 1998 roku. Mogę powiedzieć o sobie, że jestem samoukiem, choć być może nie zająłbym się rzeźbą gdyby nie osoba, która mnie do tego zainspirowała. Poznanie rzeźbiarza i pedagoga Jacka Kozłowskiego mogę określić mianem spotkania, które bardzo wpłynęło na moje życie.

    Moje rzeźby powstają metodą traconego wosku. To oznacza, że najpierw rzeźba jest lepiona w specjalnie dobranej mieszaninie wosków, a następnie gotowy model wytraca się z gipsu w wysokiej temperaturze i odlewa z brązu. Po wykończeniu brązowej już rzeźby, za pomocą ognia i odrobiny chemii przygotowuję na niej patynę.

    Obecnie, artysta tworzy tylko i wyłącznie pod indywidualne zamówienia. Prezentowane prace nie są oferowane do sprzedaży, a stanowią jedynie inspiracje dla potencjalnych klientów. W celu zamówienia pracy artysty prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez email.

    Więcej prac galeria/sklep

  • Jacek Krzeszewski

    Jubilerstwo to moja pasja i hobby. Odpoczynek po pracy i relaks w czasie wolnym. Robię TO, bo lubię, bo sprawia mi przyjemność sam proces tworzenia. Jestem samoukiem. Od trzech lat interesuję się jubilerstwem, wcześniej robiłem witraże, zajmowałem się renowacją mebli, a także haftem artystycznym. Zapraszam do obejrzenia moich prac.

    Więcej prac galeria/sklep

  • Jarosław Jaśnikowski

    Jarosław Jaśnikowski – Artysta malarz, urodzony w 1976 roku w Legnicy, tworzący w nurcie magicznego realizmu, fantastyki, jak i również uważany jest za najważniejszego twórcę polskiego steampunku w malarstwie. Jest absolwentem Głogowskiego Studium Sztuk Plastycznych, gdzie we wrześniu 2001 roku obronił dyplom z malarstwa pod kierunkiem Telemacha Pilitsidisa. Ma na koncie szereg wystaw indywidualnych. W lutym 2019 roku, jako pierwszy twórca z Polski zdobył grand-prix na prestiżowym salonie sztuki SAFADORE we Francji.

    Jaśnikowski stworzył własną alternatywną rzeczywistość. Poddaje ją zupełnie odmiennym prawom fizyki, kpiąc sobie z grawitacji, czy z właściwości materii. Choć w wielu miejscach „Światy Alternatywne” Jarka bardzo przypominają te, z którymi spotykamy się na co dzień, to jednak bardzo szybko spostrzegamy, że to pozorne podobieństwo stanowi zaledwie filar, na którym artysta buduje swój własny, osnuty mroczną tajemnicą świat. Malarstwo Jaśnikowskiego charakteryzuje się również zamiłowaniem autora do wszelkiego rodzaju fantastycznych pojazdów, machin, jak i również miłością do gotyku.

    Obrazy Jaśnikowskiego od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów zarówno w Polsce jak i w wielu krajach na całym świecie. Największa stała ekspozycja jego twórczości znajduje się w Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle.

    Więcej prac galeria/sklep

  • Lunatic Soul

    Mariusz Duda uznanie i popularność zdobył jako lider zespołu Riverside, który w ciągu kilkunastu lat działalności, zyskał status jednego z najważniejszych i najbardziej cenionych zespołów z kręgu rocka progresywnego na świecie.

    Lunatic Soul nie narodził się z braku artystycznej wolności muzycznej, ale – jak określa sam muzyk – „z potrzeby eksploracji innych terytoriów muzycznych”. Chciałem więcej tworzyć i nagrywać – mówi Mariusz. Jeden zespół z autorską muzyką to było dla mnie za mało. W Riverside nie byłem w stanie przekazać wszystkich informacji.

    Debiutancki album projektu Lunatic Soul ukazał się w październiku 2008 roku. Nie chciałem jeszcze ani wydawać czegokolwiek pod swoim nazwiskiem, ani nagrywać dokładnie tego samego co robiłem w Riverside, narodził się więc inny projekt, bardziej wyciszony, oniryczny, ambientowy, skoncentrowany na dźwiękach orientalnych. To co przede wszystkim zwracało uwagę, to że pracując nad swoją solową Mariusz zdecydował się nie sięgać po gitarę, co okazało się głównym elementem wyróżniającym twórczość Lunatic Soul.

    Płyty Lunatic Soul” układają się w cykl, który sam artysta nazwał The Circle of Life and Death. Sen, śmierć, mrok, choroby psychiczne, zamknięcie się przed całym światem – to moje główne klimaty poruszane zarówno w Riverside jak i Lunatic Soul.
    The Circle of Life and Death będzie składał się z ośmiu płyt. W zależności od tego po której stronie się znajdujemy, czy życia czy śmierci, następuje przewaga albo elektroniki albo instrumentów etnicznych.

    W przyszłości czekają nas jeszcze dwa główne albumy, jeden po stronie życia, drugi po stronie śmierci.

    Więcej prac galeria/sklep

  • Maciej Meller

    Maciej Meller – przez ponad dwadzieścia lat grał na gitarze w zespole Quidam, potem wraz z Maciejem Gołyźniakiem i Mariuszem Dudą nagrał album Breaking Habits oraz jego koncertową wersję.
    Od 2017 roku był gitarzystą koncertowym zespołu RIVERSIDE, z którym w 2018 roku zarejestrował partie solowe na płytę „Wasteland”, która uzyskała status złotej.
    W lutym 2020 roku został oficjalnie członkiem RIVERSIDE. W tym samym roku wydał swój pierwszy, znakomity solowy album Zenith.

    „Dbałość o melodie, kolor i artykulacje chyba zawsze będą dla mnie kluczową kwestią. Ale też jest tak, że ja po prostu zawsze staram się dostosować swój instrument do kompozycji, do stanów i emocji, które się pojawiają. Utwór, jego klimat czy treść narzucają niejako moje myślenie o sposobie poprowadzenia swojego instrumentu. A życie to nie tylko landrynki i ładne melodyjki na gitarze 🙂 Jest ból, radość, zaduma, gniew, złość….” Fragment wywiadu dla magazynu Gitarzysta.

    Więcej prac galeria/sklep

  • Riverside

    Riverside to polski zespół reprezentujący rocka progresywnego. Narodził się w 2001 roku. Czwórkę muzyków połączyło zainteresowanie twórczością takich zespołów, jak Pink Floyd, Dream Theater, Marillion, Opeth, Tool, Porcupine Tree czy Anathema.

    Muzyka Riverside jest wypadkową inspiracji członków zespołu. Na płytach słychać zarówno długie, spokojne, melancholijne dźwięki, kojarzące się od razu ze sceną progresywną, jak i ostre gitarowe akcenty, świadczące o metalowych inklinacjach muzyków. Do tego dochodzi delikatny, liryczny, smutny głos Mariusza Dudy.

    Obecny skład zespołu: Mariusz Duda (gitara basowa, śpiew), Piotr Kozieradzki “Mittloff” (perkusja), Michał Łapaj (instrumenty klawiszowe), Maciej Meller (gitary). Riverside wydał do tej pory 7 albumów: Out Of Myself, Second Life Syndrome, Rapid Eye Movement, Anno Domini High Definition, Shrine Of New Generation Slaves, Love, Fear and the Time Machine, Eye of the Soundscape i najnowszy – Wasteland.  Riverside posiada tysiące fanów zarówno w Polsce, jak i  zagranicą. Jest jednym z najwyżej ocenianych zespołów na świecie z gatunku rocka i metalu progresywnego. Obecnie każda trasa koncertowa zespołu ma charakter międzynarodowy, obejmujący wiele krajów europejskich oraz sięgający już poza nasz kontynent.

    21 lutego 2016 roku zmarł współzałożyciel zespołu, gitarzysta Piotr Grudziński, miał 40 lat.

    Obecny skład:

    Mariusz Duda (Lunatic Soul, Xanadu) – wokale, bas
    Piotr “Mittloff” Kozieradzki (ex-Hate, Thunderbolt) – perkusja
    Michał Łapaj – klawisze

    Maciej Meller – gitary

    Więcej prac galeria/sklep

  • Studio Borowski

    Studio Borowski zostało założone w 1990 roku przez Stanisława Borowskiego, znanego od 30 lat artystę i grawera. Jego prace znajdują się w zbiorach licznych muzeów, galerii i w kolekcjach prywatnych na całym świecie. W 1993 roku Studio Borowski przejęli synowie Stanisława, Paweł i Wiktor Borowscy, od 2007 roku współpracuje z nimi trzeci syn, Stanisław Jan.

    Prace ze Studia Borowski trafiają do ponad 130 galerii, centrów designu i sklepów z wyposażeniem wnętrz na całym świecie od Niemiec, Wielkiej Brytanii po Japonię i USA, od Meksyku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich po Nową Zelandię i Chiny.

    Każdy projekt Studia Borowski jest realizowany przy użyciu ręcznych technik obróbki „na gorąco” i „na zimno”. Poszczególne fragmenty prac są grawerowane, piaskowane, cięte, polerowane lub pokrywane kolorem. Po złożeniu tworzą jedną unikatową całość. Te niezwykłe szklane obiekty poszukiwane i podziwiane są przez kolekcjonerów szkła na całym świecie.

    Więcej prac galeria/sklep

Ambient Media House Sp. z o.o.
Trzebnicka 12, 55 – 095 Szczodre
NIP (tax identification number): 895–218–75-82

mail: office@ambienthouse.pl
tel. 48 734 441 423
Ambient Media House Sp. z o.o.
ul. Trzebnicka 12, 55 – 095 Szczodre
NIP: 895–218–75-82

mail: office@ambienthouse.pl
tel. +48 734 441 423

© 2020 - Ambient Media House Sp. z.o.o.
created by Gregorius