Lunatic Soul

Mariusz Duda uznanie i popularność zdobył jako lider zespołu Riverside, który w ciągu kilkunastu lat działalności, zyskał status jednego z najważniejszych i najbardziej cenionych zespołów z kręgu rocka progresywnego na świecie.
Lunatic Soul nie narodził się z braku artystycznej wolności muzycznej, ale – jak określa sam muzyk – „z potrzeby eksploracji innych terytoriów muzycznych”. Chciałem więcej tworzyć i nagrywać – mówi Mariusz. Jeden zespół z autorską muzyką to było dla mnie za mało. W Riverside nie byłem w stanie przekazać wszystkich informacji.
Debiutancki album projektu Lunatic Soul ukazał się w październiku 2008 roku. Nie chciałem jeszcze ani wydawać czegokolwiek pod swoim nazwiskiem, ani nagrywać dokładnie tego samego co robiłem w Riverside, narodził się więc inny projekt, bardziej wyciszony, oniryczny, ambientowy, skoncentrowany na dźwiękach orientalnych. To co przede wszystkim zwracało uwagę, to że pracując nad swoją solową Mariusz zdecydował się nie sięgać po gitarę, co okazało się głównym elementem wyróżniającym twórczość Lunatic Soul.
Płyty Lunatic Soul” układają się w cykl, który sam artysta nazwał The Circle of Life and Death. Sen, śmierć, mrok, choroby psychiczne, zamknięcie się przed całym światem – to moje główne klimaty poruszane zarówno w Riverside jak i Lunatic Soul.
The Circle of Life and Death będzie składał się z ośmiu płyt. W zależności od tego po której stronie się znajdujemy, czy życia czy śmierci, następuje przewaga albo elektroniki albo instrumentów etnicznych.
W przyszłości czekają nas jeszcze dwa główne albumy, jeden po stronie życia, drugi po stronie śmierci.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8